Flexi pojištění je jeden z produktů nabídky České spořitelny, konkrétně typ životního pojištění. Také patříte mezi ty, kdo o něm uvažují? Flexi pojištění je produkt, který vám asi bude vyhovovat.
O České spořitelně v kostce
Peněžní ústav Česká spořitelna vznikl v České republice roku 1992, tehdy ovšem jako Živnostenská pojišťovna. Skutečně pod Českou spořitelnou je až od roku 1995.
Tato instituce patří mezi nejvýznamnější tuzemské pojišťovací domy a spadá také pod velmi silnou pojišťovací skupinu Vienna Insurance Group. Pojišťovna samotná má své sídlo v Pardubicích.
O samotném produktu Flexi pojištění
Flexi pojištění je typem životního pojištění z produkce Pojišťovny České spořitelny, konkrétně o rodinné pojištění. Při vytváření jedné smlouvy lze sdružit až dva dospělé a dokonce pět dětí. Produkt navíc spojuje výhody jak životního pojištění, tak i investování. Část prostředků je totiž umístěna ve fondech. Ten se volí podle profilu vašeho investičního portfolia a také podle toho, jakou investiční strategii máte vy sami raději. Za cenu většího rizika ztráty můžete samozřejmě více získat, nebo zvolit konzervativnější strategii, pokud pro vás takové experimenty zrovna nejsou.
Kromě tohoto typu Flexi životního pojištění je v nabídce Pojišťovny České spořitelny také varianta Flexi životní pojištění Junior, Flexi Kapitál životní pojištění, Úvěrové životní pojištění Hypotéka, Pojištění klientů ČS – penzijní společnosti a pojištění pohřbu a také Pojištění k úvěrům České spořitelny.
Proč se vůbec zaobírat zrovna flexi pojištěním?
Pro ty, kteří tento produkt zvolí, má mnoho výhod. Za prvé je příjemné, že jde o rodinné pojištění. Díky tomu je v rámci rodiny možné pojistky kombinovat a měnit rizika podle toho, jak je to zrovna potřeba. Například některá můžete za nižší cenu nastavit třeba jen na určité období.
Dále si uveďme například zamykání výnosů (nemůžete v rámci fondu prodělat to, co jste již vydělali), různé bonusy za věrnost a za bezeškodní průběh pojištění, pojistná ochrana už od třetí od po podpisu smlouvy, dále pak například pojištění rizikových sportů zdarma na 30 dní za rok, daňové úlevy nebo dvojnásobek plnění u smrti následkem úrazu po dopravní nehodě. Kromě toho je příjemným bonusem skutečnost, že celé Flexi pojištění můžete spravovat online. Kromě operativnosti mate taky kontinuální přehled.
Jaká lze obstarat pojistná rizika v rámci Flexi pojištění?
Mezi rizika, která si můžete nastavit v rámci Flexi pojištění, patří:
-pojištění smrti z libovolných příčin a dožití: Plnění se vyplácí mimo rámec dědického řízení.
-pojištění smrti jako následku úrazu: Jak už bylo zmíněno výše, pokud je příčinou úraz z dopravny nehody, pojišťovna plní dvojnásobkem sjednané částky.
-pojištění trvalých následků úrazu: Plnění v rámci od 0,5 do 10% trvalého tělesného poškození.
-denní odškodné za dobu léčení úrazu: Pokud jde o úraz, jehož doba léčení je minimálně osm dní.
-pojištění pracovní neschopnosti z důvodu nemoci: Pojišťovna vyplatí sjednanou částku za každý den pracovní neschopnosti z důvodu nemoci. Lze obstarat také různé typy a druhy trvání pracovní neschopnosti.
-pojištění hospitalizace: Za každý započatý den hospitalizace vyplácí pojišťovna sjednaný obnos. Toto pojištění má dvě možnosti – pobyt v nemocnici kvůli nemoci nebo úrazu.
-pojištění velmi vážných nemocí: K dispozici varianta základní a kompletní.
-další typy pojištění: Z dalších možností, které v rámci Flexi pojištění nabízí Pojišťovna České spořitelny, je to pojištění invalidity, dlouhodobé péče s jednorázovou výplatou obnosu, pojištění invalidity či dlouhodobé péče s doživotní rentou, pojištění doživotní kapitálové renty, pojištění zproštění od placení pojistného, pojištění kapitálové hodnoty a pojistné krytí.
Jakými způsoby lze platit pojistné?
Pokud uzavřete právě Flexi pojištění, je možné ho platit různými způsoby:
-E faktura: Je k nalezení v prostředí internetového bankovnictví Servis 24 a stačí si tuto službu aktivovat. Vše pak máte pohodlně na jednom místě a obdržíte také upozornění o platbě na mail nebo mobil (SMSkou). Na zaplacení tak nezapomenete a postup služby je velmi jednoduchý.
-inkasem s účtu: Pokud aktivujete inkaso ze svého účtu, nemusíte hlídat, zda platba odešla. Navíc díky tomu nemusíte chodit na poštu a ušetříte slušně na poplatcích. Nicméně si u banky nezapomeňte ověřit výši plateb, jejich horní hranici kvůli povolenému inkasu a taky časové období.
- SIPO: Pokud tuto službu nemáte, požádejte si na pobočce České pošty o spojovací číslo. Pokud ho máte, pouze nahlásíte změnu způsobu platby a své spojovací číslo.