Co je půjčka před výplatou

Co je půjčka před výplatou

Narazili jste již někdy na půjčku s názvem půjčka před výplatou? V následujícím textu se postupně dozvíte, co to vlastně znamená a jaké výhody a nevýhody tato služba obsahuje.

Co je půjčka před výplatou

Půjčka před výplatou představuje nebankovní produkt. Patří mezi tzv. mikropůjčky. V praxi to znamená, že se jedná o krátkodobou půjčku na nižší finanční částku.
Nejlépe se dá tato půjčka využít před výplatou. V tento moment už člověk zpravidla nedisponuje potřebnými financemi nebo jej může jednoduše překvapit nečekaný a akutní výdaj, vypůjčí si tedy velice rychle několik stovek nebo tisícovek korun.
Půjčka před výplatou většinou nemá žádné splátky. Půjčka se hradí jednorázově, většinou do jednoho měsíce. Lidé peníze splatí, jakmile jim dojde výplata.
Ještě jednu zvláštnost tento finanční produkt obsahuje, a sice nemusí se platit úroky. Místo úroku má každá půjčka fixní poplatek.
Poskytovatelé půjček před výplatou zveřejňují na svých internetových stránkách obyčejně přehlednou tabulku, z níž se dozvíte, kolik korun za konkrétní částku zaplatíte. Fixní poplatek se odvíjí nejen na základě částky, kterou si půjčujete, ale také od doby, na kterou peníze vyžadujete.
Můžete se u mnohých poskytovatelů setkat též s názvem SMS půjčka. Vysvětlení je nasnadě, o půjčku si jednoduše zažádáte odesláním krátké textové zprávy. Běžně ovšem můžete podat i online žádost.

Výhody půjček před výplatou

Mezi žadateli se stávají půjčky před výplatou stále populárnější. Vyhovují jim zejména výhody této půjčky. Patří k nim:
• rychlé vyřízení: půjčku před výplatou uvítají především ti, kteří potřebují velmi naléhavě dostát svým finančním závazkům. Poskytovatelé většinou dávají pozor na to, aby žadatelům zaručili rychlé sjednání. Hodně nebankovních subjektů může poslat peníze na účet ještě ten samý den, kdy si žadatel o ně požádal.
• minimum administrativy: Jedná se o velice jednoduchý produkt, takže ani jeho administrativa je minimální. I proto jej lze vyjednat tak rychle.
• snadná dostupnost: Půjčky si nečiní vysoké nároky na žadatele. Nikdo si vás nebude složitě prověřovat, ani nemusíte předkládat různé doklady či dokumenty. Šanci dostat tuto půjčku mají zpravidla i takoví lidé, kterým by jinde půjčku zamítli. Snadná dostupnost je umožněná tím způsobem, že si klienti nepůjčují větší částky, tudíž poskytovatel nenese tak velké riziko.
• pohodlnost: rovněž jako v případě většiny nebankovních půjček si můžete o půjčku před výplatou zažádat pomocí online formuláře. Mimo to spousta poskytovatelů nabízí i možnost podání žádosti zasláním krátké sms.
• transparentnost: půjčky před výplatou mají svou jasně danou podobu a pevně určený fixní poplatek, proto dopředu víte, kolik za půjčku zaplatíte. U seriózních poskytovatelů těchto půjček vás tedy nepřekvapí další neočekávané poplatky.
• bezúčelnost: Peníze z půjčky před výplatou můžete čerpat na libovolné účely. Ani zpětně nikoho nezajímá, na co jste vůbec peníze použili.

Nevýhody půjček před výplatou

Půjčky před výplatou zahrnují i jisté nevýhody. Fixní poplatek, který se s půjčkou pojí, zpravidla bývá vyšší. Třebaže vám poskytovatel půjčku nejspíše schválí, měli byste si být stoprocentně jisti, že ji dokážete uhradit. V opačném případě se dostanete do finanční pasti. Dávejte si velký pozor, u koho si půjčku vezmete, vybírejte si pouze seriózní společnosti. Nabídka je pochopitelně pestrá.

Firmy, jež poskytují půjčky před výplatou

Půjčky před výplatou nabízí v ČR stále více nebankovních institucí. Přibližme si alespoň některé.

Ferratum

Ferratum představuje první nebankovní společnost, která se zabývala těmito půjčkami před výplatou. U nás je poskytuje společnost Ferratum Czech patřící do finanční skupiny Ferratum Group, která se v současnosti nachází ve více než 20 zemích, hlavně tedy v Evropě.
Ferratum pochází z Finska a právě proto, že nabídla specifickou službu, zaujala žadatele o půjčku, a tím i pochopitelně došlo k jejímu rozšíření do dalších států. Ukázalo se, že si lidé skutečně sem tam potřebují půjčit jen nižší částku na běžné výdaje. Jejích služeb mohou lidé využít od roku 2005.
Ferratum Czech vám půjčí do 10 000 Kč, a to se splatností od 7 do 45 dní. Heslem firmy je „Ferratum more then money to everyone“ (v překladu to pak znamená „Feratum více než peníze pro každého“).

Kredito24

Kredito24 označuje českou společnost s německým původem. Nabízí půjčky před výplatou, její největší výhodou je rychlost. Firma se snaží co nejrychleji půjčku schválit a slibuje, že do 15 minut bude mít žadatel peníze na účtu, což lze díky automatizovanému rozhodnutí. Dále slibuje i naprostou transparentnost bez skrytých poplatků.
Kredito24 nabízí mikropůjčky do výše 12 500 Kč. Tuhle sumu ovšem klienti obdrží až při opakovaném využití služeb. Poprvé si mohou vypůjčit maximálně 4 500 Kč. Půjčky dostanou od společnosti na dobu až 30 dnů. Půjčka se vyřizuje online a není zapotřebí žádné potvrzení příjmů.

Kredia

Kredia značí nebankovní společnost se sídlem na Islandu. V rámci její půjčky před výplatou čili SMS půjčky si klient může vypůjčit částku od 1 000 do 10 000 Kč. I tato společnost poskytuje žadatelům rychlost, sjednání produktu trvá jen několik minut.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články