Hypotéka od České spořitelny

Hypotéka od České spořitelny

Hypotéka od České spořitelny

Toužíte po vlastním bydlení, ale nemáte na něj dost vlastních prostředků? Klid, rozhodně nejste jediní. Pokud chcete vlastní bydlení, ale sami na něj nemáte, vždycky si můžete vzít hypotéku. Je nabízena v mnoha různých variantách a také poskytována bankovními i nebankovními subjekty. Jedním z opravdu oblíbených produktů na našem bankovním trhu je hypotéka od České spořitelny.

Něco o samotné České spořitelně

Tato finanční instituce má v České republice nejvíce klientů všech věkových kategorií. Ti ji mají v oblibě hlavně kvůli tomu, že jde o zcela tradiční bankovní dům. Byla totiž založena již roku 1825.

Sama Česká spořitelna pak spadá do finanční skupiny Erste Bank Group sídlící ve Vídni, která působí ve střední Evropě. V této skupině je Česká spořitelna od roku 2000.

Česká spořitelna je typem univerzální banky. Orientuje se na fyzické osoby, na firmy všech zaměření i velikostí, ovšem také na města či obce. V její nabídce jsou všechny základní produkty. Účty pro soukromé osoby, kterým také nabízí úvěry například na bydlení, a pak produkty z oblasti penze a spoření, investic a pojištění.

Tento bankovní dům pravidelně získává ocenění v anketách prestižních organizací. Například minulý rok to byla Cena Banka roku 2013 a Nejdůvěryhodnější banka roku 2013.

Česká spořitelna a hypotéky

Hypotéka jako úvěr na bydlení

Hypotéka je obecně vzato finanční produkt propojený s bydlením nebo jinou operací, která zahrnuje nemovitost – ať už její koupi, rekonstrukci, stavbu, nákup podílu nemovitosti či zpětné proplacení vlastních prostředků do nemovitosti investovaných. Nicméně vždycky je zde spojitost s nemovitostí.

U České spořitelny si můžete vzít také různé objemy hypotéky. Je to hlavně na vaší bonitě, ale také záleží na hodnotě zastavované nemovitosti (obvykle té, kterou kupujete). Bankovní dům poskytuje hypotéky až do sta procent výše – v takovém případě nepotřebujete žádné vlastní prostředky. Levněji vás ovšem vyjde tehdy, když můžete sami hypotéku financovat aspoň z 15 %.

Pojistka proti neschopnosti splácet

Pokud chcete předejít možným problémům během splácení hypotéky a cítit se mnohem bezpečněji, velmi se hodí sjednat si právě pojištění schopnosti splácet. Česká spořitelna nabízí tento nástroj ve spolupráci s Pojišťovnou České spořitelny. Je možné si vybrat ze souborů pojištění A, která se vztahují na smrt, pracovní neschopnost nebo invaliditu, případně i ze souboru B, která je zaměřen na ztrátu zaměstnání. V případě pojistné události je pak plnění vyplaceno na úvěrový účet dotyčného klienta.

Jaká mý hypotéka od České spořitelny výhody?

Podobně jako i další produkty právě od České spořitelny jsou její hypotéky velmi oblíbené. Proč zvolit hypotéku právě u této banky? Například:

• absence poplatků: U hypotéky u České spořitelny vás nečekají poplatky za vyřízení, což je velká výhoda, protože se obvykle pohybují v řádu tisíců korun. Navíc nabízí Česká spořitelna také možnost online ocenění bytů zdarma.
• Velmi nízké úrokové sazby: Tento bankovní dům drží úroky hypoték opravdu nízko. Další zvýhodnění tohoto typu nabízí pak u hypoték nastavených na více než dvacet let a při tří až pěti leté fixaci. Výhodnější jsou hypotéky také pro klienty, kteří je splácejí z aktivního osobního účtu přímo u České spořitelny.
• všestrannost: S pomocí hypotéky u České spořitelny je možné financovat družstevní byty, dřevostavby, případně i náklady spojené s oceněním nemovitosti, bankovním procesem, právními službami a podobně.
• poradenský servis: Díky kterému si můžete krásně nastavit hypotéku přesně podle vašich potřeb. Včas také získáte veškeré informace o možných problémech, úskalích a prostě o všem, co vás čeká nebo čekat může.
• možnost refinacování: V případě, že už u jiné banky hypotéku platíte a nejste s ní spokojení, můžete tento produkt nechat u České spořitelny refinancovat. Navíc k tomuto procesu nemusíte dokládat příjmy, ani nechávat nemovitost znovu zhodnotit.

Jaké jsou minusy?

Je otázkou, jaké nevýhody může mít hypotéka České spořitelny proti jiným ústavům. Administrativní náročnost, stejně jako doložení bonity klienta jsou samozřejmostí. Ovšem s tím se setkáte i každé banky. Protože je hypotéka obvykle na velkou částku, musí se poskytovatel vždycky ujistit, že klient bude schopen svému finančnímu závazku dostát.

Tzv. Amerika neboli Americká hypotéka

I tento produkt patří do nabídky České spořitelny. Jde o úvěr jištěný zástavou nemovitosti, nicméně peníze takto získané lze použít na cokoli.

Od klasické hypotéky se liší například tím, že dovoluje poskytnutí maximálně do 70 % hodnoty nemovitosti. Ocenění samo provádí přímo smluvní znalec banky. je také možné půjčit si nejméně 150 000 s dobou splatnosti 15 let.

Jako žadatel o americkou hypotéku jste povinni doložit své příjmy za posledních 12 měsíců a OSVČ spolu s podnikateli dodávají poslední dvě daňová přiznání. Krom toho se předkládají i doklady k nemovitosti – dvě fotografie (u některých úvěrů), odhad, výpis katastru nemovitostí, nabývací titul nemovitosti a smlouva pojistky, která chrání nemovitost před živelnými pohromami.

Výhodou tohoto úvěru je garance výše úroku – stejná po celou dobu splácení. Dále potěší klienta možnost mimořádných splátek bez sankcí, zdarma výpis z úvěrového účtu, u některých úvěrů online ocenění nemovitosti a další služby. Navíc nemusíte mít u České spořitelny běžný účet, aby vám „ameriku“ schválil.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články