O půjčce od soukromé osoby ihned

O půjčce od soukromé osoby ihned

Půjčky nabízí celá řada poskytovatelů. Obecně to jsou banky, nebankovní instituce a soukromé osoby. Řekneme si více informací o poslední jmenované skupině půjček, především pak jejich výhody a nevýhody.

O půjčce od soukromé osoby ihned

Půjčky od soukromé osoby ihned mají na peněžním trhu silné zastoupení. Smí je poskytovat prakticky každý, kdo vlastní nějaký ten kapitál, který momentálně nevyužije. Díky četným inzertním portálům, na nichž se střetává nabídka půjček s jejich poptávkou, si lehce naleznete spoustu půjček od soukromých osob.
Každá osoba nabízející půjčky si pochopitelně stanoví své služby, jak se jí zachce podle sebe. To znamená, že se jednotlivé peněžní produkty odlišují podmínkami, maximální částkou, dobou splatnosti atd.
Klienti si tak vyberou na základě svých potřeb. Pokud nechcete ztrácet čas procházením veškerých inzerátů na půjčky od soukromé osoby ihned, dá se na početných inzertních webech nastavit ve vyhledávači kritérium a poté již pročítáte jenom ty nabídky, které vás opravdu zajímají.
Půjčky od soukromé osoby ihned se pořizují prostřednictvím smlouvy nebo směnky. U obou způsobů si dejte velký pozor, aby dokument zahrnoval všechny předepsané náležitosti, a nezvýhodňoval vás takovým stylem, o něž jste neprosili. Opatrnosti v těchto případech není nikdy nazbyt.

O směnce

Směnky představují dokumenty, které se skvěle hodí pro zajištění závazků. Z toho důvodu se běžně využívají při sjednávání půjček od soukromé osoby ihned.
Směnka je písemný doklad o peněžním závazku. Jedná se o obchodovatelný cenný papír, na jehož základě vzniká závazek, že dojde k zaplacení částky uvedené na směnce v určené lhůtě a podle dalších údajů, které směnka zahrnuje.
Používání směnek vyplývá ze zákona. Vždy musí být písemně a obsahovat povinné informace. Není ovšem určena konkrétní forma takové směnky.
Mezi údaje, které na směnce nesmí dle zákona chybět, jinak neplatí, patří: označení dokumentu slovem „Směnka“, příkaz uhradit částku, jméno dlužníka, splatnost směnky, místo splatnosti, datum a místo vystavení a v neposlední řadě vlastnoruční podpis.
K výhodám směnek řadíme jejich snadné používání. Dále nám dávají jasné právo na vymáhání závazku. Člověk si musí při podpisu směnky dát pozor, protože jak už jsme zmínili, jestliže nebude některá z náležitostí uvedena, směnka se považuje za neplatnou.
Směnky se dělí na dvě základní skupiny:
• vlastní: v případě této směnky se její výstavce zavazuje, že zaplatí peněžní částku, která se uvádí na dokumentu. Používá se nejen u půjček, ale i jako zabezpečení platby na dodávku služeb nebo zboží. V druhém bodě mluvíme o směnce obchodní. Rozlišujeme také bianco směnky, lhůtové vistasměnky, avalové vlastní směnky aj.
• cizí: výstavce směnky přikazuje třetí osobě, jež má za něj směnku splatit, a to ve stanovené době a na určitém místě. Oba údaje se píší na směnce. Existuje též směnka cizí na vlastní řád. V praxi to znamená, že ten, kdo směnku vystavil, představuje zároveň i samotného věřitele.

Výhody půjčky od soukromé osoby ihned

Půjčky od soukromé osoby ihned tvoří rozšiřující se oblast půjček. Proč byste si ji právě vy měli zvolit? Představíme vám její největší výhody:
• variabilita: půjčky od soukromé osoby ihned vám poskytne spousta investorů, tudíž nabídka je veliká. Zadáte-li si své požadavky do vyhledávače, nejspíše objevíte soukromou osobu, jež vám ráda vyhoví.
• rychlost: soukromé osoby neprověřují žadatele jako banky anebo nebankovní instituce. Z toho důvodu se půjčka vyřídí jednoduše a hlavně rychle. Potřebujete-li si půjčit opravdu rychle, hledejte takový produkt, který přímo ve svém názvu obsahuje slova půjčka od soukromé osoby ihned.
• individuální domluva: pokud máte specifické nároky na půjčku, kterou pro své účely chcete, pravděpodobně se s nějakou ze soukromých osob poskytující tento druh půjčky domluvíte.
• snadná dostupnost: díky tomu se na ně obracejí lidé, kteří by jinak se žádostí o půjčku u bank či nebankovních společností neuspěli.

Nevýhody půjčky od soukromé osoby ihned

Půjčky od soukromých osob ihned jsou pestré, takže jen velmi těžko naleznete univerzální nevýhody společné pro tuto formu půjček. Odlišují se též i svým úrokem. Někteří poskytovatelé nabízejí solidní úroky, ovšem u jiných mohou být požadavky značně přemrštěné.
Obecně u těchto půjček platí, že je může poskytovat prakticky kdokoliv. Jedná se o lidi, o kterých jste na rozdíl od bank a i některých nebankovních firem nikdy neslyšeli. Proto buďte obezřetnější. Ne každý jedinec nabízející na internetových portálech půjčku je seriózní. Narazit můžete i na různé podvodníky, dávejte si tedy dobrý pozor. Vyhledejte si reference a opravdu velice důsledně prostudujte smlouvu o půjčce či danou směnku. Pokud si nejste jisti, nic nepodepisujte!

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články