O půjčkách se zástavou nemovitosti

O půjčkách se zástavou nemovitosti

Jste životními okolnostmi nuceni půjčit si větší finanční částku? Zpravidla poskytovatelé těchto půjček požadují komplikované dokazování bonity. Čím vyšší sumu potřebujete, tím opatrnější poskytovatel bude. Jestliže můžete ručit nemovitostí, mnohem snadněji vám půjčku schválí, z toho důvodu jsou právě půjčky se zástavou nemovitostí tolik populární.

O půjčkách se zástavou nemovitosti

Nejčastější půjčky se zástavou nemovitostí představují hypotéky. Jedná se o účelové půjčky, které se využívají pouze za účelem bydlení. Svým klientům poskytuje příznivý úrok.
Bankovní hypotéky znamenají nejlevnější půjčku se zástavou nemovitosti. Ovšem velice přísně posuzují a prošetřují bonitu žadatele a není ani výjimkou, že žádost neschválí. V tomto směru jsou daleko dostupnější nebankovní hypotéky, dopředu tak počítejte s vyšším úrokem než u bankovních služeb.
Když vás zaujaly výhody hypotéky, ale raději byste si chtěli půjčit na cokoliv, zažádejte o americkou hypotéku. Půjčí vám sice o něco menší podíl ze zastavené nemovitosti a její úrok je kapánek vyšší, avšak pořád jde o výhodnější produkt než v případě spotřebitelského úvěru.
Objevíte ovšem i nejrůznější půjčky se zástavou nemovitosti. Vyznačují se především tím, že vám půjčí i relativně vysoké finanční částky a některé nebankovní společnosti i tehdy, když figurujete v registru dlužníků, nebo celkově nejste schopni prokázat velkou bonitu.
Z toho důvodu spousta lidí vybírá pro řešení svých finančních problémů půjčku se zástavou nemovitosti. Dochází k tomu ve chvíli, kdy jim už ani nic jiného nezbývá, protože musí jednat velice rychle. Většinou jde o vynucenou dražbu, exekuci a další peněžní komplikace.
Půjčky se zástavou nemovitostí jsou pestrou záležitostí. Odlišují se tím, kolik procent z hodnoty zastavené nemovitosti vám půjčí, avšak i dalšími parametry. Některé subjekty dokonce vychází s půjčkou vstříc i takovým, kteří nemohou ručit vlastní nemovitost, ale domluví se s nějakou třetí stranou.

Výhody půjček se zástavou nemovitosti

Půjčky se zástavou nemovitosti nabízí mnoho výhod. K těm nejčastějším patří:
• snadná dostupnost: půjčky se zástavou nemovitosti jsou snadno dostupné a mnohdy nemusíte ani předkládat nic, čím byste prokázali svoji schopnost půjčku splácet. Nebankovním společnostem poskytujícím tyto půjčky postačí, že zastavujete nemovitost. To pro ně značí dostačující záruku.
• větší suma peněz: i přesto, že si lze půjčit jednodušeji, nejedná se pouze o malé půjčky. Mikropůjčky se snadnou dostupností objevíte u více poskytovatelů, ovšem půjčit si větší sumu bez prokázání bonity může již znamenat problém. Toho vás ušetří půjčky se zástavou nemovitosti.
• snadné vyřízení: díky dobré dostupnosti nejsou komplikace ani se sjednáním této půjčky. To se vyplatí, pokud potřebujete půjčit hlavně rychle. Ocení to však každý, kdo nesnáší zbytečné čekání a složitou administrativu.
• variabilita: půjčky se zástavou nemovitosti poskytuje spoustu nebankovních společností, proto si vyberete peněžní službu „ušitou“ přímo vám na míru.
• online podání žádosti: nebankovní subjekty zpravidla nabízí možnost podání žádosti o půjčku online. Výjimku pochopitelně netvoří ani tento produkt. Ušetříte tím spoustu času. Online formuláře jsou totiž velmi jednoduché.

Nevýhody půjček se zástavou nemovitosti

Půjčky se zástavou nemovitosti jsou i různě výhodné. Díky tomu si člověk musí dávat velký pozor, aby si nezvolil právě takovou společnost, která nabízí nevýhodné podmínky. Též je přirozeně zapotřebí (stejně jako v případě jiných úvěrů a půjček) si důkladně promyslet, jestli bude pro vás daná půjčka finančně přijatelná. Když si odpovíte záporně, půjčka by vám moc nepomohla, ale nejspíš by vás dostala ještě do větších finančních problémů. Proto zvažte veškeré možné důsledky.

Poskytovatelé půjček se zástavou nemovitosti

Půjček se zástavou nemovitosti existuje na finančním trhu celá řada. Netušíte, jakou si máte vybrat? Přibližme si tedy alespoň dva její poskytovatele.

Vitacredit

Vitacredit představuje českou společnost působící po celém území ČR. Poskytuje rozsáhlé spotřebitelské úvěry fyzickým osobám, podnikatelům a též i firmám.
Nabízí půjčky se zástavou nemovitosti. Žadatel si může vybrat hned z několika služeb. Je možné si prostřednictvím společnosti Vitacredit půjčky zkonsolidovat a snížit si splátky, pomůže vám i při řešení náročných peněžních situací, mezi niž se řadí zejména exekuce a dražba.
Půjčit se dá suma od 50 000 do 2 milionu korun. Konkrétní částka se pak odvíjí od zastavené nemovitosti. Půjčka je bez registru a lze ji splácet až 120 měsíců, tedy 10 let.

Brio Czech

Brio Czech označuje českou nebankovní společnost, jež byla založena v roce 2011. Poskytuje půjčky se zástavou nemovitosti, a to v hodnotě od 10 000 do 200 milionů korun. Půjčí vám až 70% tržní ceny ze zastavované nemovitosti.
Svým klientům nabízí variabilní možnosti splácení, rychlé čerpání, finanční prostředky na libovolné účely, odbornou pomoc při řešení exekuce či dražby, konsolidaci dosavadních závazků, refinancování hypoték aj.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články