Problémy se splácením půjčky odhalí vaše povahové vlastnosti

Problémy se splácením půjčky odhalí vaše povahové vlastnosti

Exotická dovolená, krásné auto, nový nábytek – po všech těchto věcech toužíme a my jim nedokážeme odolat. Emoce prostě řídí naše životy. V některých případech se jimi necháme natolik ovlivnit, že si ani nepromyslíme budoucí následky. A to se týká i půjček. Před tím, než si nějakou vezmete, zapojte i rozum. Vyplatí se to.

Co byste si měli promyslet před půjčkou

Přestal vám fungovat kotel? Rozbila se pračka? Majitel bytu vám vypověděl nájemní smlouvu? Některé situace příliš prostoru pro řádné promyšlení půjčky neskýtají. Vzniklou situaci musíte řešit okamžitě a není čas na dlouhé rozvahy. Vaše rodina teplou vodu potřebuje, musí někde bydlet a mít k dispozici čisté věci. Než se vrhnete po hlavě do první půjčky, odpovězte si alespoň na následující otázky:

●  Nemá tato půjčka nesmyslně vysoký úrok?
●  Zvládnu ji ve stanoveném termínu opravdu splatit?
●  Jaké jsou sankce v případě, že se se splátkou opozdím?
●  Nepůjčuju si zbytečně vysokou částku?
●  Mám ve svém okolí někoho, kdo mi s bankovní půjčkou v případě nesnází vypomůže?

Jaké vlastnosti byste měli mít

Víte, že podle povahových vlastností se dá velmi dobře odhadnout, jak si se splácením půjčky povedete? Zkuste poprosit někoho, kdo vás dobře zná, aby sepsal minimálně 10 charakteristik, které vás vystihují. Pokud v seznamu najdete některý z následujících rysů, máte vyhráno:

●  Poctivý
●  Skromný
●  Pečlivý
●  Zdatný, šikovný
●  Houževnatý, vytrvalý
●  Chytrý
●  Dbá na své zdraví a životosprávu
●  Sebejistý
●  Pracovitý
●  Poctivý, seriózní

Půjčujte si s rozvahou

Pokud se skutečně rozhodnete pro půjčku, navštivte některý ze srovnávačů a vyberte si tu nejvýhodnější. Zkuste například Úspory.cz. Zabere vám to jen pár minut. I v případě, že jste z našeho testu vyšli jako vítězové a půjčku zvládnete splatit mrknutím oka, není důvod, abyste platili zbytečně vysoké úroky. Pár nabídek si porovnejte a zorientujte se ve světě půjček. Česká republika je bohužel ještě stále rájem lichvářů. Ale nebojte. V kvalitních srovnávačích na ně nenarazíte.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Přečtěte si i další články